Ήττα για Σέλλανα στο Προάστιο

• Κατηγορία: ΤΟΠΙΚΑ
  • Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 08 Οκτωβρίου 2017 22:30

Η ομάδα του Προαστίου έχασε τον πρώτο εντός έδρας αγώνα του στην Γ΄ Εθνική με 1-2 από τη Νίκη Βόλου.

Με ήττα ξεκίνησε τους εντός έδρας αγώνες του στην Γ΄ Εθνική ο Α.Ο. Σελλάνων, αφού έχασε με 1-2 από τη Νίκη Βόλου που ήταν ανώτερη.

Ο αγώνας ξεκίνησε άσχημα για τα Σέλλανα μιας και μόλις στο 9ο λεπτό σημειώθηκε αυτογκόλ του Αρχοντή, που χωρίς να ελέγξει τη θέση του τερματοφύλακα του γύρισε προς την εστία την μπάλα, ο Κουτσόπουλος αιφνιδιάστηκε και δεν κατάφερε να αλλάξει την πορεία της προς το τέρμα, με αποτέλεσμα αυτή να καταλήξει στα δίχτυα και να γίνει το 0-1.

Στο 14ο λεπτό ο Σεραφείμ Μωυσίδης πλάσαρε εύστοχα στο δεύτερο δοκάρι και έγινε το 0-2.

Στο 37ο λεπτό μείωσαν τα Σέλλανα. Ο Κοντός έβγαλε στην πλάτη της άμυνας και από δεξιά τον Ερβίστ έφτασε απέναντι από τον Τζήμα, πλάσαρε μειώνοντας σε 1-2.

Στο 60’ μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη με την κεφαλιά του Γιάκοβλεφ να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

Κίτρινες στους Μωυσίδη, Βέργα και κόκκινη (δεύτερη κίτρινη) στον Τζιώρα.

Οι συνθέσεις

ΑΟ Σελλάνων (Γιάννης Μπουρνάκας): Κουτσόπουλος, Μετούσι, Καραγκούνης, Αρχοντής, Κούρκουλας, Θεοδωρόπουλος, Τζάνης, Μάττας (77' Ακρίβος), Κοντός, Μαρούδας (85' Γιαγιάκος), Δανιήλ (56' Παπαδημητρόπουλος).

Νίκη Βόλου (Φάντζιο Μπούις - Στέφανος Ξηροφώτος): Τζήμας, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Μωυσιάδης, Καρτσαμπάς, Βέργος, Γιάκοβλεφ (89' Λάιος), Μέτσε (90+1’ Βουρδάκης), Ντόλγκι, Γαρυφαλλόπουλος (86' Ματθαίος), Τζιώρας.

Διαιτητής: Διώτης Κωσταντίνος, βοηθοί: Καλύβας, Δόσκορης.