Πανηγύρια στο Προάστιο...

• Κατηγορία: ΤΟΠΙΚΑ
  • Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 19 Νοεμβρίου 2017 18:48

Ο Α.Ο. Σελλάνων πέτυχε μεγάλη νίκη με 3-0 επί του Διγενή Νεοχωρίου και έφτασε στην έκτη θέση της Βαθμολογίας.

Νέα μεγάλη αυτή τη φορά νίκη για τον Α.Ο. Σελλάνων που κέρδισε 3-0 τον Διγενή Νεοχωρίου και έφτασε στην έκτη θέση της Βαθμολογίας.

Η ομάδα του Προαστίου που πριν τρεις αγωνιστικές έδειχνε ότι είναι από τις ομάδες που γρήγορα θα έχαναν την μάχη της παραμονής, με ένα συνεχές ντεμαράζ κερδίζουν τον έναν μετά τον άλλο τους αγώνες και πλέον δείχνουν ότι με λίγη προσοχή μπορούν να πετύχουν την παραμονή.

Τα Σέλλανα πέτυχα το 1-0 στο 33' με τον Τζάνη και έκελισαν το ημίχρονο με ένα ακόμη τέρμα που πέτυχε στο 44' ο Κόντος.

Στο δεύτερο ημίχρονο γκολ που πέτυχε στο 63' ο συνήθης ύποπτος Βουκομάνοβιτς, έκανε το 3-0.

Α.Ο. Σελλάνων (Μπουρνάκας): Κουτσόπουλος, Μάττας, Αρχοντής, Μετούσι, Τζάνης, Χάδιαρης, Θεοδωρόπουλος, Υφαντής, Μπλατσέρη, Κοντός, Βουκομάνοβιτς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Ολυμπιακός Βόλου - Βόλος ΝΠΣ 0-2

2' Ηλιόπουλος, 72' (πεν.) Πίτου Γκαρσία

Οπούντιος Μαρτίνου - Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1

84' Νούλας-42' Κωνσταντίνου

Ρήγας Φεραίος - Αστέρας Ιτέας 0-0

ΑΟ Σελλάνων - Διγενής Νεοχωρίου 3-0

33' Τζάνης, 44' Κόντος, 63' Βουκομάνοβιτς

Αχιλλέας Φαρσάλων - ΑΠΟΚ Βελούχι 3-0

43' Συρράκος, 64' Βούλγαρης, 90' Λόλας

ΑΟ Θήβα - ΓΣ Αλμυρού 0-1