Γ’ Εθνική: Μία ήττα και μια ισοπαλία...

• Κατηγορία: ΤΟΠΙΚΑ
  • Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 23:18

Για τις ομάδες μας στην Γ’ Εθνική με τον Ατρόμητο να χάνει εντός έδρας με 3-1 από την Καρίτσα και τον Α.Ο. Σελλάνων να παίρνει λευκή ισοπαλία στον Αλμυρό.

Χωρίς γκολ έληξε το ματς στο στάδιο “Αθ., Ραγάζος” ανάμεσα στον ΓΣΑ και τον ΑΟ Σελλάνων, με τους γηπεδούχους να έχουν περισσότερες ευκαιρίες για γκολ.

Τα πρώτα 30' λεπτά, ανήκαν στους γηπεδούχους που έχασαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά έμειναν στο μηδέν.

Μετά το ημίωρο, τα Σέλλανα πήραν την εδαφική υπεροχή, ωστόσο στο α΄ μέρος δεν κατέγραψαν καμία ευκαιρία.

Στην επανάληψη, σέντρα-σουτ του Μπακρατσά μπλόκαρε ο Λέτσο, η μπάλα του έφυγε αλλά πρόλαβε να την καπακώσει προ του Κοντού (58’).

Μακρινό σουτ του Μπακρατσά έφυγε άουτ (60’).

Στο τελευταίο ημίωρο της αναμέτρησης, ο ΓΣΑ πίεσε, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να την μετατρέψει σε επικίνδυνες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ.

Σέλλανα (Μπουρνάκας): Σταυράκης, Μπαλτάς, Καλφούντζος, Τζέκος, Αρχοντή, Χάδιαρης, Κοντός, Μπιτέλη, Μπακρατσάς, Τζάνης Τζουμάκης.

Έχασε ο Ατρόμητος

Την Α.Ε. Καρίτσας υποδέχτηκε το απόγευμα της Κυριακής (26/1) ο Ατρόμητος Παλαμά, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ' Εθνικής (3ος όμιλος).

Η ομάδα του Παλαμά, αν και προσπάθησε , τελικά έχασε στην έδρα του με σκορ 1-3.

Το παιχνίδι κρίθηκε στη δύναμη και την επιθετική ευστοχία των φιλοξενούμενων που παρουσιάστηκαν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο.

Ρόλο στην έκβαση του αποτελέσματος έπαιξε και η αναγκαστική αλλαγή του Ζάρρα στο πρώτο μέρος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Τροΐρη στο 19'.

Ο Κόκκινος ισοφάρισε στο 25' σε 1-1, αλλά ο Καραγκούνης στο 41' έκανε το 1-2 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Η ομάδα του Τάκη Παραφέστα προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση όμως το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Καραγκούνη στο 78' έγραψε το τελικό 1-3.

Στο φινάλε του παιχνιδιού οι δύο ομάδες δέχτηκαν από μια κόκκινη κάρτα. Ο Εκίζογλου του Ατρόμητου και ο τερματοφύλακας της ΑΕ Καρίτσας.

Ατρόμητος Παλαμά (Παραφέστας): Κούτσικος, Μπαντής, Λιάπης, Οικονόμου Χρ., Ζάρρας, Κόκκινος, Εκίζογλου, Μίχος, Αλεξόπουλος, Βαγγελάκος