Ελπίδες Καρδίτσας: Νίκη στα Τρίκαλα

• Κατηγορία: ΤΟΠΙΚΑ
  • Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 04 Φεβρουαρίου 2018 22:45

Κέρδισαν με 1-2 τα Τρίκαλα και παρέμειναν στην κορυφή οι γυναίκες του Κουτσονάσιου...

Τεράστια νίκη με 1-2 πέτυχαν στα Τρίκαλα οι Ελπίδες Καρδίτσας, με το γκολ της νίκης να έρχεται στις καθυστερήσεις!

Η Κολομβιανή Μπετανκούρτ άνοιξε το σκορ για τις Ελπίδες στο 14'. Τα Τρίκαλα ισοφάρισαν στο 52′ με την Μπαρμπόζα σε 1-1. Τελικά η Λιάκου στο 91′ «πάγωσε» το γήπεδο των Τρικάλων και έδωσε τη νίκη στις Ελπίδες.

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Τροχούτσου, Ντόκου, Λάσκου, Ευθυμίου, Γεραγόρη, Έιερς, Βαΐτση, Τσακνάκη, Μπαρμπόσα, Γιαννούλα. Έπαιξαν και οι Σάλομον Άλι, Λουλέ, Τσιάρα.

Ελπίδες Καρδίτσας (Κουτσονάσιος): Βαδάση, Σίμου, Αλεξίου, Μισιρλή, λιάκου, Γκατζογιάννη, Κιάμου, Ξάνθη, Γιαμαλή, Βιολάρη, Μπετανκουρτ. Αλλαγές πέρασαν στα τελευταία λεπτά Νενε και Δρόσου.