• Κατηγορία: ΤΟΠΙΚΑ
  • Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2016 11:27

Τα αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες

Α' ΕΠΣΚ: Νίκες με εγγλέζικα σκόρ

Δεν άλλαξε κάτι στην κορυφή του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΚ, μετά και το πέρας της 11ης αγωνιστικής, αφού και οι τέσσερις πρώτοι, συνέχισαν με εύκολες νίκες, με Ατρόμητο και Μητρόπολη να μην χαρίζονται στους αντιπάλους τους πετυχαίνοντας συνολικά 17 γκολ! ΑΟΚ και Σέλλανα παρέμειναν πρώτες μαζί στη βαθμολογία. Σώκρατες, Μυρίνη με νίκες ανέβηκαν ακόμα πιο ψηλά ενώ νίκες στο φινάλε πέτυχαν Απόλλων και Αγναντερό.

Ατρόμητος Παλαμά - Αετός Αγίου Θεοδώρου 8-0

Εύκολο απόγευμα πέρασε ο Ατρόμητος στην πρώτη χρονικά αναμέτρηση της ημέρας απέναντι στον ουραγό Αετό. Στο 20′ ο Βούζας άνοιξε το σκορ και στο 31΄το αυτογκόλ των φιλοξενούμενων έκανε το 2-0. Στην επανάληψη οι «πράσινοι» ανέβασαν σε υψηλά επίπεδα το σκορ με τον Παπαγεωργίου να σκοράρει για το 3-0 και 4-0 στο 50′ και 53′ αντίστοιχα. Ο Τσιρογιάννης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 5-0 με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα. Ο Ζάγγος στο 68′ σημείωσε το έκτο τέρμα του Ατρόμητου και ο Παραθύρας με όμορφο σουτ εκτός περιοχής στο 74′ έκανε το 7-0. Το τελικό 8-0 διαμόρφωσε ο Παπαδημητρόπουλος στο 85′.

Περισσότερο ουσιώδης παρά παραγωγικός ο ΑΟΚ φροντίζει να παίρνει αυτό που θέλει. Έτσι και στο γήπεδο του Μασχολουρίου που έγινε η αναμέτρηση με τον Παππά να σκοράρει δύο φορές στο 18' και 39' με τους κυανόλευκους στη συνέχεια να κατεβάζουν στροφές.

Αρνητικό σερί πέντε ηττών και δύο ισοπαλιών διέκοψε το Αγναντερό στο 90' με το γκολ του Αλεξίου. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και μία κόκκινη αμέσως μετά.

Ένα τεράστιο διπλό μέσα στη δύσκολη έδρα του Καππαδοκικού πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι του Χρήστου Μπατζιά. Ο Βαρλάμης στο 10’ άνοιξε το σκορ για τους “κυανόλευκους”, για να φέρουν γρήγορα τούμπα το ματς οι γηπεδούχοι με τα γκολ των Σαΐνη Χρ. (πεν.) στο 12’ και Φιλίππου στο 19’. Ο Αδάμος ωστόσο κατάφερε να φέρει το ματς στα ίδια, για να διαμορφώσει το τελικό 2-3 ο Τριανταφύλλου Εξ. στο 88’ από την άσπρη βούλα.

Πολυβόλο η Δόξα Μητρόπολης που συνέτριψε την ΑΕ Μουζακίου σκοράροντας εννιά φορές και διατηρήθηκε στο -1 από την κορυφή. Στο 15′ ο Κ. Ρόβας με σουτ εκτός περιοχής άνοιξε το σκορ. Στο 17′ ο Τσιρογιάννης από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-0. Στο 22′ και 23′ οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια σε προσπάθειες του Μπουντούρη. Στο 25′ ο Κωστέλλος έκανε το 3-0 από ασίστ του Τσαρτσαρά και ο Τσιρογιάννης με κεφαλιά στο 35′ από ασίστ του Μπουντούρη έκανε το 4-0. Με την έναρξη της επανάληψης ο ρυθμός του παιχνδιού ήταν ίδιος με τον Μπουντούρη στο 47′ να κάνει το 5-0 με σουτ εκτός περιοχής. Ο Μαυρομμάτης μείωσε σε 5-1 από το σημείο του πέναλτι στο 51′. Το 6-1 έγινε από τον Κ. Ρόβα στο 55′ με σουτ εκτός περιοχής. Στο 60′ ο Τσιρογιάννης σημείωσε χατ-τρικ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 7-1, με την ασίστ να χρεώνεται στον Μπουντούρη. Στο 63′ ο Κωστέλλος σκόραρε και δεύτερη φορά από νέα ασίστ του Μπουντούρη. Ο Ρουπακιάς μείωσε σε 8-2 στο 65′ και το τελικό 9-2 διαμορφώθηκε μόλις στο 66′ από τον Τσιρογιάννη που πέτυχε καρέ τερμάτων.

Με δύο γκολ του Αργυρόπουλου στο 13' και στο 67' και ενδιάμεσα του Χαρβαλιά στο 51' τα Σέλλανα πέρασαν από το Λεοντάρι χωρίς να ιδρώσουν ιδιαίτερα.

Μόλις στο 4' "χτύπησε" η Μυρίνη με τον Κατσέλο να βρίσκει δίκτυα απέναντι στα Καλογριανά που βρίσκονται σε ελεύθερη πτώση (16-1 τέρματα και 4 ήττες σε 4 αγώνες). Στο 18' οι φιλοξενούμενοι απώλεσαν πέναλτι (αποκρούσθηκε) και η συνέχεια ανήκε και πάλι στη Μυρίνη με τον Αδαμόπουλο από τα 11 βήματα να μην λαθεύει και τον Μητσιώνη να κλείνει το σκορ στο 82'.

5η νίκη στη σειρά για τον Σώκρατες που συνεχίζει αθόρυβα την συλλογή βαθμών στο πρωτάθλημα. Αυτή τη φορά ο Ντόβας ήταν αυτό που "καθάρισε" με δύο γκολ στο β' μέρος του αγώνα.

4 γκολ

Αργυρόπουλος Β., Κατσιγιάννης (ΑΟ Σελλάνων)

Κόκκινος, Χατζηρίζος, Αδάμος Π. (Ατρόμητος Παλαμά)

Βλάχος (Πάμισσος)

Σακκάς (Αγναντερό)

Μαυρομμάτης, Κίσσας Π. (ΑΕ Μουζακίου)

Διπλάρης (ΑΕ Λεονταρίου)

3 γκολ

Κωστέλλος, Ρόβας Κ., Βενέτης, Παπαευαγγέλου, Αλεξόπουλος, Ρόβας Γ. (Δόξα Μητρόπολης)

Μερεντίτης, Κλιάφας (ΑΟ Σελλάνων)

Παπαγεωργίου, Παπαχρήστος (Ατρόμητος Παλαμά)

Παππάς, Κανιούρας Δ., Τζιλός (ΑΟΚ)

Οικονόμου, Λέφας (Πάμισσος)

Μητσιώνης, Φακίτσας (ΑΟ Μυρίνης)

Αλεξίου (Αγναντερό)

Μανώλης Τ., Αδαμόπουλος, Ντριντάν (Διγενής)

Γεωργίου (Σώκρατες)

Αδάμος Β., Τριανταφύλλου Εξ. (Απόλλων Μακρυχωρίου)

Καπερώνης (ΑΕ Λεονταρίου)

Πάτρας, Διπλάρης, Γκατζίκης (Ηρακλής Σοφάδων)

Φιλίππου, Ασλάνογλου, Καρατζόγλου (ΑΕ Καππαδοκικού)

Πατσιαλής (Αετός Αγίου Θεοδώρου)

1 γκολ

Μπούσδρας, Παπαδημητρίου, Μανασής (ΑΟ Σελλάνων)

Μίχος, Μπάλλας (Δόξα Μητρόπολης)

Νταρακλίτσης, Κακαΐτσας, Μπράχος, Καρτσάνας (ΑΟΚ)

Παραθύρας, Παπαδημητρόπουλος, Φλώρος, Βαγγελάκος, Μετούσι (Ατρόμητος Παλαμά)

Αδαμόπουλος, Ξανθόπουλος, Κυριακόπουλος (ΑΟ Μυρίνης)

Καπράνας, Ζορμπάς, Μίχος, Απάλλας (Αγναντερό)

Γιαπαλής, Καλύβας, Τζερτζελάς, Ζάγκος, Σιούρτος, Παπαδάκης, Σταυρινός (Σώκρατες)

Ρουπακιάς, Πασσιάς, Μιαρίτης (ΑΕ Μουζακίου)

Κουμορίας (Διγενής)

Μπουτζιωρής, Μελισσός (Απόλλων Μακρυχωρίου)

Ακριβόπουλος (ΑΕ Λεονταρίου)

Μαντέλας Αχ., Ζάρρας (Ηρακλής Σοφάδων)

Πατσιαλής (ΑΕ Καππαδοκικού)

Κόκκινος Β., Πλιάσσας, Λέντσι (Αετός Αγίου Θεοδώρου)

Τριανταφύλλου, Τσακίρης, Σαΐνης, Ματθέου, Κατσιάβας (Κυψέλη).

Α1' ΕΠΣΚ: Έσπασε το αήττητο

Τέλος στο αήττητο σερί της Δόξας Μάρκου έβαλε την 11η αγωνιστική ο Ταυρωπός που κέρδισε εκτός έδρας, διατήρησε όμως το +7 από τη δεύτερη θέση η πρωτοπόρος Δόξα. Εκεί όπου βρέθηκε η ΑΠοΚ που υποχρέωσε το Θεσσαλικό στη δεύτερη σερί ήττα. Μεγάλο διπλό με ανατροπή για τον Κεραυνό Φράγκου στον Άγιο Γεώργιο. Με το ίδιο σκορ κέρδισε με ανατροπή στο Καρποχώρι και ο Αστέρας Βλοχού. Εξάσφαιρη η Δόξα Αμπέλου επί του Κένταυρου Ανάβρας. Ανεβαίνει η Κρανιά που κέρδισε την Παλαμαϊκή. Σεφτέ για τον Ηρακλή Καρδιτσομάγουλας με αντίπαλο το Φύλλο που γίνεται η πρώτη ομάδα που έχει απώλεια βαθμών από τον ουραγό.

Ηρακλής Καρδ/λας 1

Μεγάλο διπλό στην έδρα της πρωτοπόρου και μέχρι πρότινος αήττητης Δόξας Μάρκου πήρε ο Ταυρωπός και ανέβηκε στην τέταρτη θέση. Από την άλλη η Δόξα διατήρησε το +7 από τη δεύτερη θέση. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Φούκης έβαλε μπροστά στο σκορ τους «πορτοκαλί». Ο Κατσάρας έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 58′. Όμως το γκολ από μακρινή απόσταση του Τσιχαράπη στο 86′ χάρισε στον Ταυρωπό ένα σπουδαίο διπλό.

Το γκολ του Φ. Στάθη στο 81' με εύστοχο πέναλτι χώρισε τις δύο ομάδες ως τη λήξη και πλέον συμβαδίζουν μαζί στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Με τρια γκολ σε κάθε ημίχρονο η Δόξα φιλοδώρησε με έξι τέρματα την αδύναμη ομάδα του Κένταυρου. Χατ τρικ έκανε ο Φουντούνας σκοράροντας το πρώτο και τα δύο τελευταία της ομάδας του και Καρκάνης, Μπαντής Δ. και Κόκκαλης Β. με πέναλτι τα άλλα τρία τέρματα.

Ίδρωσε και παρααγχώθηκε ο Αστέρας πριν καταφέρει να παραβιάσει την εστία της Αργεντίνας στο 80' με το τέρμα του Κωστόπουλου.

Μεγάλο διπλό σε μια έδρα “κάστρο” που τελικά έπεσε, πήρε το Φράγκο. Η ομάδα του Βασίλη Καραγιώργου τα κατάφερε και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ. Ο Κουμορίας στο 30’ άνοιξε το σκορ για τους “πράσινους”. Στο 58’ ο Καρασιώτας πέτυχε την ισοφάριση για να έρθει ο Κωτούλας στο 76’ να διαμορφώσει το τελικό 1-2.

Και εδώ έχουμε την δεύτερη ανατροπή της ημέρας με την τοπική ΑΕΚ να μην μπορεί να κρατήσει του Τσόγκα στο 23' αφού ο Γάτσιος σκόραρε δύο φορές στο 52' και στο 65΄.

Ένα τεράστιο τρίποντο το δεύτερο στη σειρά σημείωσε η ομάδα του Μάκη Ευαγγέλου, παίρνοντας έτσι μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Το μοναδικό τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Ευθυμίου με σουτ στο 21’ διαμορφώνοντας με αυτό τον τρόπο το τελικό 1-0.

Πρώτος βαθμός στο πρωτάθλημα για τον Ηρακλή μετά από 11 αγωνιστικές! Με γκολ από το κέντρο στο 29′ ο Βλασώφ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του που πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια. Ο Παλαμιώτης ισοφάρισε σε 1-1 στο 65′ με το σκορ να μην αλλάζει στα τελευταία 25 λεπτά του αγώνα.

Μιχάλης (Δόξα Μάρκου)

Σαΐνης Μάριος, Σαΐνης Β. (Θεσσαλικός Ματαράγκας)

Κυριάκης (Αστέρας)

Καρκάνης (Δόξα Αμπέλου)

Γκόβαρης (ΑΟ Φύλλου)

Μπακαρός (Ελπίδα)

Ζαχαρής, Χαλανούλης (ΑΕ Καρποχωρίου)

Ρουμελιώτης, Εράλντο Καράι (Αργεντινή Καρδίτσας)

2 γκολ

Τσακίρης (Δόξα Μάρκου)

Φαλάγκας, Ασίμ, Κόκκινος, Κούρκουλας, Σάββας (Παλαμαϊκή)

Παλαμιώτης, Καράβας (ΑΟ Φύλλου)

Φούκης Θ., Ντέμος (Ταυρωπός)

Κωστόπουλος, Ζέρβας, Κουτσώνας, Πώποτας (Αστέρας)

Μπαντής Δ., (Δόξα Αμπέλου)

Καλογιάννης (Αστέρας Βλοχού)

Καψάσκης (ΑΟ Κρανέας)

Καλλιώρας, Κούμπος, Σαΐνης Μάριος (Θεσσαλικός Ματαράγκας)

Αντωνίου (Ελπίδα)

Στάθης, Μαντζιάρας (Α.ΠΟ.Κ)

Χανής (ΑΕ Καρποχωρίου)

Σαββάλας, Φιλίππου Θ., Μπαϊρακτάρης (Κεραυνός Φράγκου)

Σίμος (Κένταυρος Ανάβρας)

1 γκολ

Κατσάρας, Καραθανάσης (Δόξα Μάρκου)

Μπούτας (Παλαμαϊκή)

Αποστολακούλης, Μιχαλόπουλος (Αστέρας)

Κουτσιώρας, Τάκας, Τσιώρας, Στεργίου, Αδαμόπουλος, Γεωργίου (ΑΟ Φύλλου)

Ευθυμίου, Μανιάτης, Μαλλιώρας, Καραμπέκος Ρ. (ΑΟ Κρανέας)

Κόκκαλης Σ., Παπαϊωάννου, Χατζηγιάννης (Δόξα Αμπέλου)

Κωστόπουλος Δ., Αρχοντής (Θεσσαλικός Ματαράγκας)

Τζέλλας, Καπλάνης, Πιπιρίγκας Ν., Γιώτας (Αστέρας Βλοχού)

Κουμορίας (Ελπίδα)

Τσόγκας, Μαλλιαρός, Ζάγκος Αν. (ΑΕ Καρποχωρίου)

Καρασιώτας, Γώγουλος, Πολύζος, Τράντος (Κεραυνός Φράγκου)

Αμανατίδης, Γκούγκλιας, Καντάς, Κουβαράς, Καρατζιάς, Καλαμάρας, Αντωνίου (Α.ΠΟ.Κ)

Τσιχαράπης, Λάππας, Σιαράς (Ταυρωπός)

Τσιώρας, Μπακόλας, Μπουντούρης Χρ. (Αργεντινή Καρδίτσας)

Βλασόφ, Πουρδαλάς, Σβώλος (Ηρακλής Καρδ/λας).

Β1΄ ΕΠΣΚ: Στην κορυφή η Μαυραϊκή

Αλλαγή σκηνικού είχαμε με το πέρας της 10ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β' ΕΠΣΚ, με την κορυφή να αλλάζει χέρια μιας και σε αυτή δεν θα βρίσκεται ο Άρης που "γκέλαρε", αλλά η Μαυραϊκή. Ο Άρης αναδείχτηκε ισόπαλος στην έδρα του με τον Προδρομιακό, δίνοντας το δικαίωμα στην Μαυραϊκή που πέρασε σαν σίφουνας από την Αγία Παρασκευή να περάσουν μόνοι στην κοορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Από κει και πέρα, ο Ερμής έμεινε στην ισοπαλία κόντρα στη Νίκη Κέδρου, ενώ το ίδιο συνέβη και στο παιχνίδι του Δασοχωρίου. Τέλος, ο Άρης Φίλιας πήρε τρίποντο, κάτι το οποίο έκαναν και οι Αετός και Μελισσοχώρι.

Ατρ. Πτελοπούλας 3

Εντυπωσιακό ήταν το πέρασμα της Μαυραϊκής από την Αγία Παρασκευή που σαν σίφουνας σκόραρε πέντε φορές, μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο και ανέβηκε στην κορυφή της Β1 ΕΠΣΚ. Ο Χαρίτος άνοιξε το σκορ και ο Μπαντής με δύο συνεχόμενα γκολ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Το 0-4 έκανε ο Χαρίτος και ο Ισούφης σημείωσε το 0-5. Οι γηπεδούχοι σκόραραν το γκολ της τιμής στην επανάληψη.

Με 0-1 προηγήθηκε η ομάδα του Καλλιφωνίου στο ημίχρονο ωστόσο στην επανάληψη είχαμε βροχή από γκολ και τον Αετό να να κερδίζει με 2-5. Για τους γηπεδούχους που ισοφάρισαν δύο φορές σε 1-1 και 2-2 τα γκολ Κουτρούλιας (πεν.) και Ντότσιας και για τους νικητές τα τέρματα από Πούλιο (2), Σιαφάκα (2) και Καούρα. Από μία κόκκινη είδαν οι δύο ομάδες στο β' μέρος.

Χωρίς να δυσκολευθεί ιδαίτερα η ομάδα του Μελισσοχωρίου έφθασε στη νίκη με τέρματα από Παπαθεοχάρη (2) και Τσέλιο.

Παρέμειναν μαζί οι δύο ομάδες στο βαθμολογικό πίνακα αφού πέρα από ένα δοκάρι που είχαν έκαστη γκολ δεν επιτεύχθηκε.

Πολύτιμο βαθμό στους Μαυραχάδες πήρε ο Κέδρος που προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Λιακόπουλο. Στο 73' ο Ρεντζελάς έφερε τις δύο ομάδες στα ίσα και γλίτωσε τουλάχιστον ένα βαθμό από τον Ερμή.

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τον Άρη στο πρωτάθλημα με αποτέλεσμα να απωλέσει την κορυφή παρότι μέχρι στιγμής είναι αήττητος. Οι φιλοξενούμενοι παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, έδειξαν ψυχικά αποθέματα και έφυγαν με ισόπαλο αποτέλεσμα που τους διατηρεί στην 4η θέση της βαθμολογίας. Στο 27′ ο Βαγ. Σούφλας έκανε το 1-0 και ο Τέγας στο 40′ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του που φαινόταν ισχυρό. Όμως ο Χρηστάκος στο 71′ και ο Βασιλάκος στο 85′ ισοφάρισαν σε 2-2 που έμεινε μέχρι το τέλος.

Με δύο γκολ του Πολύζου στο 31' (πεν) και στο 37' η Φίλια επικράτησε της Αναγέννησης που μείωσε με τον Ζέρβα λίγο πριν το ημίχρονο. Αυτή ηταν η 2η νίκη σε τρεις αγώνες για την Φίλια που ξεκολλά έτσι από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Β2΄ ΕΠΣΚ: Το ντέρμπι στην Νίκη

Στη Νίκη Καμινάδων κατέληξε το ντέρμπι με τον Ήφαιστο με τους γηπεδούχους να παραμένουν

Μόνη στην κορυφή του 2ου ομίλου της Β' ΕΠΣΚ παρέμεινε και με το πέρας της 10ης αγωνιστικής η Νίκη Καμινάδων, μετά το τρίποντο που πήρε στο μεγάλο ντέρμπι της ημέρας, κόντρα στον Ήφαιστο.

Από κει και πέρα, με νίκες συνέχισαν και μάλιστα εύκολες Εθνικός, Μαραθέα και Διαγόρας.

Τέλος, ο Ατρόμητος Γεωργικού σημείωσε την τρίτη σερί νίκη με αντίπαλο την Νεφέλη, ενώ Απιδιά και Μαγούλα δεν δυσκολεύτηκαν απέναντι σε Καραϊσκάκη και Αστροναύτη αντίστοιχα.

Γελάνθη 0

Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι της αγωνιστικής με το δεύτερο Ήφαιστο πήρε η Νίκη στις Καμινάδες. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Τριανταφύλλου στο 38′ και πήγαν με το υπέρ τους 1-0 στα αποδυτήρια. Μάλιστα νωρίτερα στο 24′ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι σε προσπάθειά του. Στο 73′ ο Καρακαξάς με λόμπα έδωσε στην ομάδα του προβάδισμα δύο τερμάτων. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν για το τελικό 2-1 με το Γραββάνη στο 80′, χωρίς να καταφέρουν να πάρουν κάτι καλύτερο.

Δεν έγινε το στραβοπάτημα που περίμενε ο Διαγόρας στο παιχνίδι των Καμινάδων ωστόσο αυτός έκανε το χρέος του απέναντι στον Πλαστήρα με Καψάσκη στο 42' και Μπάρκα στο 55' να βρίσκουν δίκτυα.

Δεν κατάφερε ούτε σε αυτό το παιχνίδι η Γελάνθη να πάρει βαθμό και το μέλλον της στην κατηγορία γίνεται ακόμα πιο σκοτεινό... Για τους νικητές τα γκολ Τσιώνας (2), Μάγγος και Γκόλιας (2-1 ημ.)

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση από το Μορφοβούνι η Μαραθέα έφθασε στο τελικό 4-1. Δύο γκολ σημείωσε ο Θεοχάρης και από ένα Κοκκώτης και Μιχάλης ενώ για τους ηττημένους μείωσε προσωρινά σε 2-1 ο Κωσταρέλλος.

Με το σκορ στο πρώτο ημίχρονο να είναι 1-0, οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στην επανάληψη και σκόραραν ακόμη τέσσερις φορές για το τελικό 5-0. Ο Θωμάς Μουσαφείρης άνοιξε το σκορ στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ο ίδιος έκανε το 2-0 και ακολούθησε το γκολ του Καραγιαννάκη για το 3-0. Ακόμη δύο γκολ του Θωμά Μουσαφείρης που πέτυχε καρέ τερμάτων διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.

Επιστροφή στα τρίποντα για την Απιδιά που πήρε ευρεία νίκη στο Μαυρομμάτι επί του Καραϊσκάκη. Στο 8′ ο Γούλας άνοιξε το σκορ. Ο Οικονόμου έκανε το 0-2 στο 15′, όμως η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση και μείωσαν σε 1-2 στο 20′ με τον Μπουκουβάλα. Ο Καφρίτσας στο 25′ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του που δέχτηκε και δεύτερο τέρμα στο 30′ με τον Καραϊσκάκη να μειώνει σε 2-3 ξανά με τον Μπουκουβάλα. Στο 65” ο Οικονόμου επανέφερε τη διαφορά στα δύο γκολ κάνοντας το 2-4 και ο ίδιος παίκτης στο 75′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-5.

Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 52' με τον Φλώρο. Η Νεφέλη απάντησε στο 68' με τον Πλακιά όμως η συνέχεια ανήκε στον Ατρόμητο που με δύο γκολ του Καρατέλιου (69' και 78' πεν.) έφθασε στη νίκη.

Γ' ΕΠΣΚ: Σοκ για τη Θύελλα

Ήττα σοκ εντός έδρας από την Μενελαΐδα για την πρώτη βαθμολογικά Θύελλα που έτσι γνώρισε την πρώτη ήττα της σεζόν.

Έτσι κατά πρώτον η Άρνη που κέρδισε εκτός δύσκολα τις Ελπίδες και κατά δεύτερον Νέο Μοναστήρι και Ενιππέας που κέρδισαν στις έδρες τους βρήκαν έδαφος για να προσεγγίσουν την ομάδα της Θύελλας. Στα υπόλοιπα παιχνίδια είχαμε νίκες για ΠΑΣ και Παλαιοκκλήσι.

Ακαδημία Ελπίδες -2

Νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα κατάφερε να πάρει η ομάδα του Παλαιοκκλησίου που έως εκείνη την ώρα είχε βρει ισχυρή αντίσταση από τον Κρόνο που τρεις φορές ισοφάρισε με Δαβάκη, Γεωργαντζά και Νίκα.

Πίσω στο σκορ βρέθηκε η Άρνη από τις Ελπίδες με τους Νικολάου Γ. και Μάλλιου ωστόσο να γυρίζουν το παιχνίδι στο ημίχρονο. Στο β' μέρος οι Ελπίδες ισοφάρισαν όμως ένα γκολ του Νικολάου εκ νέου έφερε τη νίκη για την Άρνη με 2-3.

Με 3-0 προηγήθηκε ο ΠΑΣ στο 34' ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και μπήκαν ξανά στην διεκδίκηση του αγώνα με γκολ από Διπλάρη στο 39' και Φ. Πολυγένη στο 69' Κάπου εκεί ο ΠΑΣ σκόραρε το 4-2 με τον Κάκκο (2ο προσωπικό) και πλέον έφθασε στη νίκη με τον Καραγιάννη των φιλοξενουμένων να περιορίζει κάπως την ήττα.

Επιστροφή στις νίκες για το Νέο Μοναστήρι μετά από δύο ήττες που έφεραν πίσω βαθμολογικά την ομάδα. Όλα τα γκολ της νίκης του Νέου Μοναστηρίου πέτυχε ο Βουβαλούδης Ι..

Καμία αντίσταση απέναντι στον Ενιππέα δεν μπόρεσε να φέρει η Ακαδ. Ταυρωπός που βρέθηκε από το ημίχρονο με 5-0 πίσω στο σκορ. Τα γκολ: Καραγιώτας Ν. 3, Παππάς Γ. 2 και Αγγέλου.

Το παιχνίδι της ημέρας ήταν αυτό με την Μενελαΐδα να κάνει το διπλό της χρονιάς! Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος σε όλη τη διάρκειά του με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-2 αλλά την Θύελλα να καταφέρνει πριν το ημίχρονο να ισοφαρίσει σε 2-2. Στο β' ημίχρονο η Μενελαΐδα χρειάσθηκε να πάρει τρεις φορές το προβάδισμα για να το κρατήσει τελικά στο 85' όπου και πραγματοποιηθηκε το τελικό 4-5. Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν Νταουτάς 2, Δημόπουλος και Βαναριώτης ενώ για τους νικητές Κέντρος Ηλ., Χασιώτης 2, Κατσαρός Ηλ. και Κωστής.