Ήττα της ΑΣΑ στον Απόλλωνα Πόντου με 2-1!!!

• Κατηγορία: ΕΛΛΑΔΑ
  • Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 04 Δεκεμβρίου 2023 10:37

Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η ομάδα μας από τον Απόλλωνα Πόντου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η πρώτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 2ο λεπτό, όταν ο Αγκουάντο σουταρε από μακρινή απόσταση, με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Τσέλιου.

Στο 7ο λεπτό ο Σταμόπουλος έκανε τη σέντρα, όμως ο Κίναλης μπλόκαρε.

Στο 8ο λεπτό ο Αλφρέντο σουταρε μέσα από την περιοχή, όμως ήταν άστοχος.

Στο 25ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το φάουλ, οι γηπεδούχοι απομάκρυναν και ο Κέρθι έκανε το σουτ στην κίνηση με την μπάλα να περνά πάνω από το δοκάρι του Κίναλη.

Στο 33′ ο Αλμπάνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 35ο λεπτό ο Απόλλων άνοιξε το σκορ με τον Αλφρέντο να πλασάρει τον Τσέλιο για το 1-0.

Στο 40ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το φάουλ,οι αμυντικοί απομάκρυναν,ο Κοκκίνης έγινε αποδέκτης της μπάλας έκανε το σουτ, όμως ήταν άστοχος.

Οι γηπεδούχοι σκόραραν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όταν ο Σαχόλλιαχόλλι έκανε τη σέντρα και ο Αλφρέντο με σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Απόλλωνα.

Στο 50′ ο Ντουμάνης έκανε το σουτ, όμως ο Κίναλης μπλόκαρε σταθερά.

Ο Κοκκίνης δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 70′ ο Γκόλιας έβγαλε τη σέντρα, ο Κονίγλιο έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Κίναλης μπλόκαρε.

Η ομάδα μας μείωσε στο 79ο λεπτό, όταν ο Κονίγλιο πρόλαβε τον Κίναλης και με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με σκορ 2-1 από τον Απόλλωνα Πόντου.